טו בשבט הגיע -ואיך זה קשור לעסק שלך

טו בשבט זה זמן של צמיחה, התפתחות והגשמה. "כי האדם עץ השדה" וכמו שלעץ יש שורשים והם מתפתחים ומוציאים פירות, גם אנחנו כבני אדם יכולים להתפתח לכל כיוון אפשרי ולהוציא בס"ד פירות עסיסיים ויפים.

אני רוצה לדבר על העסק במובן של צמיחה והתפתחות. הרבה מהעניין הזהב נמצא בעיקר אצלנו בראש. פעמים רבות אנחנו נמצאים בתוך בועה, אחנו מאמינות שאנחנו באמת לא יכולות להרוויח יותר, יש לנו ב"ה ילדים, משפחה, אנחנו עמוסות, אנחנו יכולות לעבוד רק מספר מסוים של שעות ביום!

אני אשתף אתכם גם בסיפור אישי שלי:

לפני כשבע שנים, כשעדיין הייתי שכירה, עשיתי תהליך של מסילה – כלכלה נבונה, והגיע אלי מאמן אישי מטעם מסילה ושאל אותי אם לדעתי אני יכולה להרוויח יותר.

עניתי לו ש: "לא". מבחינתי, באמת האמנת, שאני לא יכולה להרוויח יותר ממה שאני מרוויחה! עשיתי את כל המאמץ, עבדתי בין 9 ל 2 אבל הייתי צריכה לנסוע כל יום לירושלים וגם לחזור כדי לקחת את הילדים, ואם אני יוצאת כל יום משמונה עד שלוש, מה אני יכולה לעשות? לא נראה לי שתהיה לי עבודה אחרת שתשלם לי יותר… 6000 ₪ זה משכורת יפה לעבודה מתשע עד שתיים, ובאמת לא האמנתי שאני יכולה להרוויח יותר. וכשהוא שאל אותי אם מיציתי את היכולות שלי ואני לא יכולה להרוויח יותר עניתי לו: "כן", כי באמת הרגשתי שאני ממצה את היכולות שלי.

והיופי, שאני מסתכלת אחורה מהמקום שאני נמצאת בו היום, אני באמת לא מאמינה על הדרך שעברתי עד כאן. והרבה – זה בראש. בואנה תפתחנה את הראש ותאמנה שאתן יכולות להגיע ליותר, תאמנה שזה אפשרי. כי אם נהיה ב'בועה' אנחנו נהיה כמו הקופאית הזו ב"יש חסד" או ב"רמי לוי", שאם היא יושבת שם, היא מאמינה שכרגע – היא לא מאמינה ביכולות שלה שהיא יכולה להשיג ג'וב יותר טוב והיא מאמינה מבחינתה שהיא לא יכולה להרוויח יותר מחמשת אלפים שקל, או ארבעת אלפים שקל או כמה שהיא מרוויחה בתור קופאית. כי אם היא הייתה מאמינה שהיא מסוגלת ליותר, היא לא הייתה יושבת שם ועובדת בתור קופאית…

אנחנו רוצות להבין, שאנחנו חיות בבועה של עצמנו, ובעצם הרבה פעמים בלי שאנחנו ושמות לב אנחנו יוצרות לעצמנו סוג של אמונה של: "אני לא יכולה להרוויח יותר!"

אם אנחנו נרחיב אופקים, נחלום על יעדים יותר רחוקים. אם אתן זוכרות את השיעור על הצבת יעדים, יש לנו יעד קרוב ויעד רחוק. יעד רחוק הוא חשוב, כי אנחנו כן רוצות להגיע יותר רחוק וזה אפשרי. אני מאמינה שכל אחת שנמצאת כאן בתוכנית הליווי יכולה להגיע לפלנטה הבאה! אין ספק בזה!

אנחנו יכולות לשאול את עצמנו: איך זה יכול להיות? אני עכשיו עובדת מתשע עד שלוש, אני גם ככה נקרעת. יש לי את הילדים, יש לי את הבית, יש לי את העבודה ואני לא רוצה להשתעבד לה וזה בלתי אפשרי!

אבל זה לא נכון! אם אנחנו נאמין בעצמנו, נוכל לצמצם שעות עבודה, לעבוד פחות ולהרוויח יותר, וכשנשב עם עצמנו ונאמין שאנחנו יכולות להגיע ליותר – נגיע ליותר. אם נאמין ביכולות שלנו – נראה שאנחנו בעזרת השם גם מצליחות לסגור הרבה יותר מכירות.

הכול הכול הכול – בראש. תדענה לכן! אם אתן תפתחנה את הראש ותגדנה לעצמכן: "אי אגיע לזה" אתן באמת תגענה ליעד! וזה עובד בכל דבר בחיים. אם אתן רוצות לקנות דירה, ותשאלנה: איך אני אקנה דירה עכשיו? המשכורת שלי ברצפה, אין לי סיכוי, אני בקושי גומרת את החודש, איך אני בכלל אקנה דירה?

אבל אם תאמנה בעצמכן, ואנשים שמאמינים בעצמם אומרים לעצמם בלחש: אני – אקנה – דירה! אני יגיע לזה! אז הם יעבדו קשה ובאוטומטי זה יוריד לנו איזשהוא שפע, כי אנחנו מאמינים שנשיג את זה ומאמינים שהקדוש ברוך הוא יכול לשלוח לנו את זה ואנחנו בעצם פותחות את הצינור!

שמעתע פעם אמרה מאד יפה

שרצון – כשהבן אדם רוצה, זה אותן אותיות של צינור. כשהבן אדם רוצה, ואין דבר העומד בפני הרצון, והשם מזרים לו דרך הצינור שפע.

אז אל תפסקנה לחלום! אם אתן חולמות על משהו, אתן יכולות גם להגשים אותו, אין לי ספק בזה. תחלומנה בגדול, תתחלנה לעשות, בעזרת השם גם תגענה להגשמת החלום.

פשוט תתחלנה לחשוב, איך אתן יכולות ללכת מחוץ לקופסא ולהגיע לדברים משמעותיים שאתן רוצות. להציב לעצמכן מטרות, יעדים רחוקים, ואם אתן תעשינה עוד צעד ועוד צעד באותה הדרך – אתן תגענה.

ממש כמו העצים בט"ו בשבט: הן מתחילים עם השורשים שבתוך האדמה, שאנחנו אפילו לא רואים אותם, ואם נסתכל אחרי כמה שנים, נוכל לראות עץ יפיפה, עם עלים, ענפים, פירות וריח טוב. ככה גם אנחנו יכולות לעשות עם עצמנו עבודה, גם אם כרגע אנחנו כמו השורשים באדמה ועדיין לא רואים תוצאות, בסופו של דבר נעשה עוד צעד ועוד אחד ונתמיד לעבר ההצלחה, אנחנו בסוף נגיע.

המון הצלחה וט"ו בשבט שמח?

 

 

אני רוצה להצטרף להצלחה!