לאיזה טווח השיווק שלך?

אתמול דיברתי עם בעלת עסק מסוימת, והיא ככה סיפרה לי בהתלהבות –

שהיא עושה שיווק!

מה מבחינתה היה השיווק שהיא עושה?

יש לה בית ספר ללימודי תפירה, וכדי להזרים לקוחות, היא עושה שיתופי פעולה עם סמינרים, כשהיא בעצם מציעה לסמינרים שיעבדו איתה ויעשו אצלה את מסלול התפירה.

בנוסף, יש לה מיזם מעניין: היא מציעה מטעמה קורס של קישוטי שיער, וללכת עם הקורס הזה לנופשי נשים, כשזה לא  דווקא רווחי, אלא בסופו של דבר היא מעוניינת שיכירו אותה מהמיזם הזה והיא תביא דרכו עוד תלמידות.

אני רוצה לשתף אתכם בחוות דעתי על הדבר הזה.

בגדול, בעלת העסק הזו מרגישה בעצם, שהיא קמה בבוקר, מרימה טלפונים לסמינרים, לשיתופי פעולה ופועלת כדי לשווק את קורס קישוטי השיער שלה לנופשי נשים כדי שתתפרסם.

מבחינת שיווק – היא עושה עבודה יופי!

אבל בואו נדבר רגע על תוצאות.

מה שהיא עושה עכשיו זה מהמם, מאד מאד טוב, אבל זה שיווק לטווח הארוך.

בסופו של דבר, אם היא תעבוד רק על זה ולא יהיה לה משהו שיביא לקוחות במיידי, היא תהיה מאד מאד מתוסכלת! כי היא  קמה בבוקר, עובדת קשה – ולא רואה את התוצאות מיד!

ניקח לדוגמא את שיתופי הפעולה עם הסמינרים (אגב, אני מזכירה שצריך לדעת איך לעשות שיתופי פעולה!) עד שהיא תתקשר לסמינרים. בדרך כלל ינפנפו אותה – בואי תשלחי לנו מייל, ואז אף אחד לא יחזור אליה.

אחר כך נופשי הנשים. יש היום כל כך הרבה תוכניות, את צריכה לדעת איך את משווקת את קורס קישוטי השיער. ואם זה בכלל בלי שום רווח – אז עוד יותר גרוע שזה רק לפרסום! כי מבחינתה,  היא מרגישה שהיא עושה עבודה מצוינת, היא עובדת קשה, היא מביאה לקוחות – היא עושה שיווק!

אבל,

האם חשבון הבנק שלה מרוויח מזה כסף במיידי?

לא!

זה לא שאני שוללת את הדרכים הללו, אבל אנחנו רוצות לעבוד בשיווק על דברים שמכניסים לנו במיידי כסף בחשבון הבנק!

זה גם ייתן לנו מוטיבציה להתקדם, ואנחנו רוצות תוצאות מידיות, אז איך אנחנו מגיעות לזה?

האופציה שנותנת לנו תוצאות מידיות, היא שאנחנו עובדות עם המערך האוטומטי – כמו שלמדנו. לוקחים איזה שהוא מערך, נותנים איזה שהוא טריגר או איזה שהיא הטבה עם מגבלת זמן שגורמת ללקוח הפוטנציאלי – לסגור עכשיו.

אם יש לכן עוד זמן בנוסף, אתן יכולות לעשות את שאר מהלכי השיווק כתוספת, אבל לא כעיקר, כי אז תכנסנה את עצמכן למעגל של תסכול שלא יראה לכן את השיווק שעובד.

אני ממליצה לכן, דבר ראשון – תעבודנה על מה שמכניס לכן מיידי, שיהיה לכן שיווק שמוכיח את עצמו בטווח הקצר. אם יש לכן עוד זמן במקביל – אין בעיה. תפתחנה עוד דברים. אבל הכי חשוב, זה להיות ממוקדים על השיווק בזמן הקצר שבסופו של דבר – בסוף חודש – זה ישפיע על חשבון הבנק.

שמנה לב!

אנחנו עובדות עם יעדים, לפי המדרגה השנייה של קביעת יעדים. היופי פה, זה שאנחנו קובעות יעדים, ופשוט מכניסות במיידי כסף לחשבון הבנק. כי אם לא יהיה לנו כסף, בסופו של דבר – לא תהיה לנו מוטיבציה להמשיך, אנחנו נהיה מתוסכלות, אנחנו נרגיש שאנחנו לא ממשות את הפוטנציאל של העסק, למרות שאנחנו עובדות ממש קשה!

תהיינה ממוקדות עם מה שאתן עושות. ותפקדנה שיהיה לכם לפחות כלי שיווקי אחד, מערך אוטומטי אחד שמזרים לכן כסף במיידי.

במקביל, אפשר לפתח עוד ערוצים שאני קוראת להם: "גלי הדף". בסופו של דבר יכול להיות שאנשים יצטרפו לשירות שלכם או ייקנו את המוצר – אבל זה לטווח הארוך.

קחנה את הדוגמא שהזכרתי בהתחלה, של קורס קישוטי השיער בנופשי נשים. זה רעיון מאד מאד יפה, אבל – הדבר הזה דורש מבעלת העסק לבוא למקום הנופש, להעביר הדרכה, כמעט ולא להרוויח מן הסדנה – בקושי לכסות את עצמה, ואולי בזמן הרחוק-רחוק-רחוק אישה שהייתה בקורס תהפוך להיות תלמידה שלה בקורסי התפירה, אבל זה לא רווח מידי!

אנחנו רוצות לראות גם את הרווחים המיידיים. ברגע שיש לנו רווח מידי שמזרים אלינו לקוחות, ויש לנו את המערך האוטומטי, רק אז – אנחנו יכולות לעבוד על דברים נוספים שעם הזמן יביאו לנו פירות. אבל אם  נעשה רק את השיווק לטווח הארוך, בסופו של דבר נגיע לאיזה שהוא תסכול ומפח נפש. כי שווה להשקיע במערך אוטומטי!

גם אם זה לוקח כמה ניסיונות. יכול להיות ששמתן מודעה וזה לא עבד כמו שרציתן, אבל אם אתן תעבודנה על זה, תנסנה עוד פעם ועוד פעם, תשפרנה, תמדודנה, תיראנה תוצאות ותכפלנה הצלחות – אתן בסופו של דבר תגענה לכסף בחשבון הבנק – וזה לא רק הכסף, אלא בעיקר הסיפוק על זה שעשיתי עסקה, נכנס הכסף – ואני מתפרנסת ממה שאני אוהבת לעשות. כי כשאנחנו רואות תוצאות, זה לא רק הכסף עצמו, אלא התחושה הטובה הזאת, שאנחנו ממשות את הפוטנציאל שלנו, שאנחנו לא צריכות לעבוד בטלמרקטינג כי אין לנו עבודה, שאנחנו עושות מה שטוב לנו ומה שאנחנו אוהבות.

אז קדימה – תתקדמנה ותשקענה במערך האוטומטי שלכן, תשפרנה ואל תתייאשנה, כי זה שווה!

אני רוצה להצטרף להצלחה!