מעשה ב"שידאך קיכעל" התרגום בפנים >>

חייבת לשתף אותך בסיפור יוצא דופן שחוויתי:

בשבוע שעבר העברתי סדנא לשיפור יכולות המכירה, לצוות מדהים של עסק מצליח ובעל שם, תוך כדי הסדנא, אחת העובדות פנתה לבוסית ואמרה לה: "את יודעת כמה אני מתפללת עלייך שהעסק שלך יצליח, ושאני יצליח למכור לך עוד קורסים". כלומר, נכון, אני משתמשת בטקטיקות מכירה, ועושה את מקסימום ההשתדלות כדי לשפר את המכירות של העסק' אבל יש לי השתדלות הרבה יותר גדולה מזו , אני מתפללת עלייך!!

והאמת שנפעמתי מהתמימות שלה, הקשר הנקי והקרוב הזה עם בורא עולם, בלי מחסומים, יש לה ערוץ ישיר!


ואגב, אם זה בא לידי ביטויי בטבעיות שכזו, לגבי עבודה שהיא בסה"כ עובדת בו מעט שעות ביממה כשכירה, אין לי ספק שזה המהות שלה, היא חיה את זה, מחוברת בקשר בל ינותק מול בורא עולם, והוא השותף שלה בכל צעד ושעל באופן הכי טבעי שיש, והאמת, שבאותו רגע קינאתי בה! כי הרבה פעמים אנחנו נשאבות למירוץ החיים, ושוכחות קצת שאנחנו רק בובות בכל המערך האדיר הזה.

ותוך כדי שאני מביעה את התפעלותי על העניין, היא אומרת- אני חייבת לשתף אותך בסיפור: חברה שלי שדכנית, וכך זה עובד אצלה! בכל פעם שהיא צריכה כסף, היא מבקשת מהילדים שלה שייתפללו עליה שתצליח לסגור שידוך, וזה – עובד!!

הילדים מתפללים עליה, וכשהיא אכן סוגרת שידוך ומרוויחה את דמי השדכנות, היא אופה להם עוגה חגיגית שהם הכי אוהבים, ויש לזה אפילו שם- היא מכנה את זה "שידוך קיכעל" (עוגת שידוך באידיש).

וכפי שהיא מעידה, זה לא קורה באופן חד פעמי, אלא חוזר על עצמו מידי תקופה. הילדים מתפללים עבורה, היא סוגרת שידוך, וכהכרת הטוב על התפילות של הילדים שלה עבורה, היא אופה להם עוגה חגיגית ומושקעת!!


אני כל כך התלהבתי מהסיפור, שנראה שנלקח מהעירייה של פעם לפני 200-300 שנה. אבל הלא יאומן הוא, שזו אישה שגרה כאן לצידנו!!! והמסקנה שלי, היא: בואי ניקח את הפעילות השיווקית בפרופורציה נכונה, ונבין שכל פעילות עיסקית- שיווקית שאנחנו עושות, היא בסך הכל השתדלות!!

ואם נבוא בגישה הזו, כל ההסתכלות שלנו תהיה אחרת, נהיה הרבה פחות מתוסכלות אם משהו לא עובד, ונעבוד בצורה הרבה יותר משוחררת עם פחות לחץ. ואין לי ספק שאם תאמצי את השיטה, תגיעי לתוצאות מרחיקות לכת!!

אני רוצה להצטרף להצלחה!